Warszawa, ul. Floriańska 8 lok. 26 | daw. plac gen. Józefa Hallera 9a

Czyszczenie zębów

W naszym gabinecie czyszczenie przeprowadza dyplomowana higienistka. Przed zabiegiem jest przeprowadzany wywiad z pacjentem dotyczący sposobów mycia zębów, ocena czystości zębów i ewentualny instruktaż higieny.

Złogi kamienia nazębnego powodują stany zapalne dziąseł, które najczęściej objawiają się krwawiącymi i bolesnymi dziąsłami.

Długotrwałe zapalenie dziąseł przechodzi w zapalenie przyzębia.

Przyzębie to struktury utrzymujące ząb, więc jeśli są problemy z przyzębiem to pojawia się ruchomość zębów, która w krótkim czasie może doprowadzić do ich utraty.

Profesjonalne czyszczenie zębów ma kilka etapów:

1. Scaling czyli usunięcie kamienia nazębnego

Kamień nazębny jest to płytka nazębna, która uległa mineralizacji.

Jest koloru żółtobrązowego. Usuwamy go przykładając końcówkę ultadżwiękową (skaler) do miejsca, gdzie występuje. Ważne jest, aby usunąć również kamień poddziąsłowy, którego często nie widać. To on najczęściej powoduje stany zapalne przyzębia.

2. Piaskowanie

Podczas piaskowania usuwamy osad nazębny za pomocą specjalnego urządzenia zwanego piaskarką.

Pod wysokim ciśnieniem i z wykorzystaniem pewnej ilości wody rozpylamy w jamie ustnej piasek dentystyczny. Dociera on nawet do najtrudniej dostępnych powierzchni zębów, usuwając osad oraz drobne przebarwienia. Zęby dzięki temu stają się rozjaśnione.

3. Polerowanie

Polerujemy zęby za pomocą specjalnej szczoteczki i pasty polerskiej.
Dzięki polerowaniu powierzchni zęba utrudnione jest powtórne osadzanie się kamienia nazębnego, a pacjent ma uczucie gładkości zębów.

4. Fluoryzacja

Uzupełniającym zabiegiem po czyszczeniu zębów jest ich fluoryzacja.

Związki fluoru wzmacniają szkliwo zęba dzięki czemu staje się ono odporne na działanie kwasów i bakterii wywołujących próchnicę.

W naszym gabinecie pacjenci mają zakładane specjalne szyny nazębne z żelem z aminofluorkami.

Naszym celem jest zapewnienie każdemu z naszych pacjentów zdrowego uśmiechu, na jaki zasługują!

Top